Magazin

Yağmur Atacan’an saldıran şahıs: Pınar Hanım benim ruh ikizim

Yağmur Atacan’an saldıran şahıs: Pınar Hanım benim ruh ikizim

DHA

Oyuncu Pınar Altuğ’un eşi Yağmur Atacan’a 2014 yılında silahlı saldırı düzenleyen Galip Topsız, ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ suçlarından tutuklandı. Topsız, mahkemede yaptığı savunmada, “Ben çok iyi bir din alimiyim. Keşif yoluyla Pınar Hanım’ın ruh eşim olduğuna ulaştım. Kendisini pek çok defa rüyamda gördüm. Ben hem korktuğum için hem de sağlık sorunlarım nedeniyle ortalıkta gözükmedim.” dedi.

“PINAR RUH EŞİM”

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ne polis eşliğinde getirilen 43 yaşındaki Galip Topsız, ifadesinde, “Olay günü ruh eşim olduğuna inandığım Yağmur Atacan’ın eşi Pınar Hanım’la görüşmek için gitmiştim. Yanımda ruhsatsız tabancam bulunuyordu. İş yerinden Yağmur Atacan’ın çıktığını gördüm. Yanında şoförü ve bir kişi daha bulunuyordu. Yağmur’a Pınar Hanım’ı sordum. Bana, ‘Ne yapacaksın’ diyerek şu an ifade etmekten utandığım küfürler etmeye başladı. Yanındaki şahıs elini cebine attı. Beni vuracaklarını düşündüm. Bunun üzerine yanımda taşıdığım ruhsatsız tabancamı çıkararak ‘Ne yapıyorsunuz?’ diyerek ateş ettim. Arabaya denk geldi. Akabinde kaçmaya başladım. Şoförü beni kovaladı. Mesafe oldukça yakındı.” diye konuştu.

“İSTESEM VURURDUM”

Topsız, Atacan’a yakın mesafede olduğunu, isteseydi rahatlıkla Atacan’ı vurabileceğini, yanına gittiğinde herhangi bir söz söylemeksizin ona ateş edebileceğini ancak amacının, kendisine yönelik eylemi bertaraf etmek olduğunu söyledi.

“ÇOK İYİ BİR DİN ALİMİYİM”

Pınar Altuğ ile da önce tanışıp tanışmadığının sorulması üzerine Topsız, “Ben Pınar Hanımla daha önceden tanışmıyordum. Ben çok iyi bir din alimiyim. Keşif yoluyla Pınar Hanım’ın ruh eşim olduğuna ulaştım. Kendisini pek çok defa rüyamda gördüm. Ben hem korktuğum için hem de sağlık sorunlarım nedeniyle ortalıkta gözükmedim.” diye cevapladı

RUHSAL YÖNDEN PROBLEMLERİ VAR

Topsız’ın Baro’dan atanan avukatı ise, “Müvekkilimin ruhsal yönden problemleri bulunmaktadır. Bu yüzden gözlem altına alınarak cezai ehliyetinin tespiti konusunda rapor alınmasını talep ediyorum.” dedi.

KAÇMA DURUMU YOK

Topsız’ın avukatı, mahkemenin bu talebi yerine getirmemesi halinde müvekkilinin Gayrettepe Karakol hudutları dahilinde yakalandığı, sağlık problemleri nedeniyle gelip teslim olmadığı, ifadesinin alınmış bulunduğu, dolayısıyla delillere etki etme ve kaçma durumunun bulunmadığı gibi hususlar dikkate alınarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasını talep etti. Mahkemenin bu talebi uygun bulmaması halinde de müvekkili Topsız’ın adli kontrol uygulanmak suretiyle serbest bırakılmasına karar verilmesini istedi.

TUTUKLANMASINA KARAR VERİLDİ

Mahkeme heyeti, Galip Topsız’ın ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ suçlarının tür ve niteliği, adam öldürme suçunun katalog suçlardan olması ve sanığın uzun süre kaçmış olmasını dikkate alarak adli kontrol hükümlerinin yetersiz kalacağı gerekçesiyle tutuklanmasına hükmetti. Heyet, Topsız hakkında 10 Kasım 2014’te Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Dairesi’nce ceza ehliyetinin tam olduğuna dair rapor verildiği gerekçesiyle yeniden rapor aldırılmasına da yer olmadığına karar verdi.

“GÜNÜNÜ GÖRECEKSİN”

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 7 Nisan 2014 tarihinde şikayetçi Yağmur Atacan, tanıklar Ercan E., Hakan A. ve Gizem Ç. ile birlikte Ercan E.’a ait araca binecekleri sırada şüpheli Galip Topsız üzerinde taşıdığı ruhsatsız tabancayı çıkararak Yağmur Atacan’a doğru ateş ettiği, Galip Topsız’ın ikinci kez ateş edememesi üzerine silah sürgüsünü geriye doğru çekerek, “Gününü göreceksin, kaçma oğlum öldün sen.” diye bağırdığı ifade edildi.

23 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İddianamede, Topsız’ın silahının tutukluk yapması üzerine bu eylemi tamamlamayarak motosikleti ile kaçtığı kaydedildi. Topsız’ın Adli Tıp Kurumu’nca verilen 10 Kasım 2014 tarihli raporda cezai sorumluluğunun tam olduğu belirtiliyor. Topsız’ın eyleme daha önceden karar vermesi, silah temini ve şikayetçi Yağmur Atacan’ı takip etmesi hususlarının birlikte değerlendirilerek Topsız’ın “Kasten adam öldürmeye teşebbüs” ve “Ruhsatsız silah bulundurmak” suçlarından 14 yıldan 23 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

KAYNAK : http://mobil.star.com.tr/mobildetay.asp?Newsid=1120863

ccbudak

Haziran 25th, 2016

No comments