Genel

Üç Kız Kardeş’te yeni bir başlangıç! ‘Somer’in rüyası gerçek oldu’

Üç Kız Kardeş’te yeni bir başlangıç! ‘Somer’in rüyası gerçek oldu’

İclal Aydın’ın aynı adlı eserinden uyarlanan ve kadrosunda; Özgü Kaya, Berker Güven, Reha Özcan, İclal Aydın, Almila Ada, Melisa Berberoğlu ve Veda Yurtsever’in yer aldığı Kanal D dizisi ‘Üç Kız Kardeş’, 7 Haziran Salı akşamı 15’inci yeni bölümüyle ekranlara geldi. 

Ayvalık’ta yaşayan Türkan, Dönüş ve Derya adındaki kız kardeşlerin hikayesinin anlatıldığı dizinin son bölümünde; gazetedeki haberler sonrası üzerindeki baskıya dayanamayan ve intihara teşebbüs eden Türkan’ı Somer kurtardı. Aralarındaki sorunları çözen ikili, birbirlerini bırakmayacaklarına dair söz verdi.

Bu sırada ağabeyinin evine giden Fatih’in payı için dava açtığı ortaya çıktı. Avukat eşliğinde gelen Fatih, Sadık ve Nezahat’ten tepki gördü. Ablasıyla tartışırken “Çocuğuma sahip çıktılar diye evdeki payıma çöktüler” diyen Fatih’i duyan Dönüş bunu sorguladı. Herkes onu geçiştirince susan Dönüş, olanı biteni kardeşi Derya’ya anlattı. 

Gerçeklerin ortaya çıkması ve Dönüş’ü kaybetmekten korkan Nesrin, evin satılmasına razı olurken; Sadık buna ısrarla karşı çıktı. Bir kızı olduğunu Rüçhan Hanım’a da anlatan Fatih, bu kozu kullanarak; oy çoğunluğu için ablasını ikna edeceğini ifade etti. Akşam soluğu Nezahat’in evinde alan Fatih, çocuğunun nüfusunu değiştirdikleri konusunda da dava açabileceğini söyleyerek tehdit etti.

Kötü günleri geride bırakan Türkan ve Somer ise Sadık ve Nesrin’e giderek ellerini öptü. Karısının anne-babasına söz veren Somer, ayrı bir eve çıkacaklarını ifade etti. Fatih’in yaptıklarıyla dağılan Nesrin, Türkan’ı mutlu görünce moralinin düzeldiğini söyledi.

Somer’in Türkan’ı alıp eve gelmesinden rahatsız olan Rüçhan Hanım, ses çıkarmasa da bu konuda oğlunun üzerine gitti. Mutlulukları gözlerinden okunan Türkan ve Somer arasında aşk tam anlamıyla başladı.

İhale için Mine’yi sıkıştıran Nihat, ondan Rüçhan ve Özer Korman’ın vereceği teklifi kendisine söylemesini belirtti. Türkan’a kurduğu tuzak ortaya çıkmasın diye bunu yapan Mine, Rüçhan’ın kendisine yanlış bilgi vermesiyle tepetaklak oldu. Öfkeden deliye dönen Nihat, onu tehdit edip; Rüçhan’a gitti. Türkan’ın, Mine’nin tuzağına düştüğünü ve masum olduğunu anlattı. 

Deliye dönen Rüçhan tam Mine’ye gidecekken, kapıda Sadık’ı gördü. Fatih’in avukatının dünürünün avukatı olduğunu öğrenen Sadık, ondan hesap sordu. Sadece yatırım yapmak istediğini anlatan Rüçhan Korman ise Türkan’ı eve kabul ettikleri için şımardıklarını söyledi. Bu sözlere çok kızan Sadık evine döndü.

Kızlarla konuşmaya çalışan Fatih’in tehdidinden korkan Nezahat, ağabeyi ve Nesrin’e bir şey söylemeden evin satılmasına razı oldu. Böylece Kalender Ailesi’nin evi satışa çıktı. 

Teknede romantik bir gece geçiren Türkan ve Somer, ertesi gün ev bakmaya gitti. Aşk dolu bir gün geçiren ikili, evlerini aldıklarını müjdelemeye gittiklerinde Sadık’ı evin önünde yıkılmış bir halde buldu. 

Mine’den Türkan’a yaptıkları konusunda hesap soran Rüçhan, onun üzerine yürüdü. Korman’dan korkan Mine ise geri geri giderken, merdivenden yuvarlandı. Bu sırada evin satılması ihtimalinden korkan Mesut, çöpten topladıklarıyla sahil kenarına bir ev yaptı. Nesrin’i götürüp evi gösteren Mesut, onu duygulandırdı. 

Mine’nin merdivenden düşmesi ve Rüçhan’ın kini dikkat çekerken; Somer ile Türkan’ın arasının düzlemesi ve aşklarına yorum yağdı. İşte o yorumlardan bazıları…

“Türkan’ı kaybetme korkusu nasıl da hislendirdi Somer’i”
“Türkanı mutlu etmek için elinden geleni yapan romantik Somer”
“Ah Mine ektiğini biçiyorsun”
“Bence Mine bu durumu Rüçhan’a karşı koz olarak kullanacak”
“Türkan ve Somer çok tatlı oldular”
“Somer’in rüyası gerçek oldu”
“Yabancı olarak girdikleri odaya artık aşkla giriyorlar”
“Somer kız istemeye gelip tuzlu kahve içmemenin bedelini, Derya ile Dönüş’ün yemeğiyle ödedi”
“Karısına kavuşan Somer durdurulamıyor”
“Somer Türkan’ı öpmeden yaşayamama hastalığına yakalanmış”
“Artık Rüçhan’ın bir ders alması gerek”
“Kalplerinin kutup yıldızını buldular”

ccbudak

Haziran 14th, 2022

No comments

Comments are closed.

Menu Title