Magazin

Trakunya paniği

Trakunya paniği

Çeşme-Bodrum sahillerinin yeni kabusu trakunya! Balık, önceki gün Zio Beach’te Bergüzer Korel’i zehirledi, plaj ayağa kalktı
EN TEHLİKELİ BALIK
Türk denizlerinin en tehlikeli balığı olarak bilinen trakunya, son günlerde ünlülere dadandı. Balık, iki gün önce Halit Ergenç’in kardeşini zihirledi.

KUMA BASINCA…
Trakunyanın önceki gün hedefinde ise bu kez Bergüzar Korel vardı. Çeşme’deki Zio Beach’e giden Korel, yüzerken kuma basınca olanlar oldu.

AMONYAK SÜRÜLDÜ
Acıyla yere yığılan Korel’e ilk müdahale plajda yapıldı. Ayağına amonyak sürülen oyuncu, apar topar Çeşme Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

NE YAPMALI?
Dr. Abdullah Hasıripi: “Akdeniz ve Ege’de yaşayan trakunya, tehlike görünce kuma batar. Üzerine basıldığında kızarma, şişlik nefes alamama, boğaz ve dil kökünde şişme ve ağır alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu balığa basana mutlaka anti alerjik tedavi uygulanması gerekir.” Dr. Veysel Balcı: “Balıkla temas eden bölgeye asla soğuk su ya da buz tedavisi uygulanmamalı. Çünkü soğuk, zehri aktif hale getirir. Yaralanan bölgeye, 40 derece sıcaklıkta su tedavisi uygulanmalı. Kişi, ayak hareket ettirilmeden hastaneye götürülmeli.”

ccbudak

Ağustos 19th, 2015

No comments