Genel

Şoke eden Antalya detayı! 45 gündür ses seda yok, İngiliz aile feryat etti

Şoke eden Antalya detayı! 45 gündür ses seda yok, İngiliz aile feryat etti

Derleyen: Can Şişman / Milliyet.com.tr – Havalimanındaydılar. Yolculuk İngiltere’den Türkiye’yeydi. 4 yaşındaki oğlunun elinden tuttu. Uçağa binmek için sıra beklemeye başladılar. Uzun süren tedavi sürecinden sonra oğluna hasret kalmış, iyileştiği günden beri ise onu hiç bırakmamıştı. Ayrılmaz ikiliydiler. Kocası ile henüz hamileyken yollarını ayırdığı günden beri oğlunu tek başına büyütüyordu. Her zamanki gibi yine yan yanaydılar. Oğluyla birlikte Antalya’ya yapacakları bu ziyaretin ülkesi İngiltere’yi ayağa kaldıracağının henüz farkında değildi.

OĞLUNU BABASIZ BÜYÜTMEYE KARAR VERDİ

İngiltere’de yaşayan Brogan Elizabeth Temperley mutsuz bir evlilik geçiriyordu. Bir emlakçıda çalışan kocası Scott Nigel Wells ile büyük hayallerle dünya evine girmiş ancak hamile kaldığını öğrendiği andan itibaren ilişkileri günden güne kötüye gidiyordu. Brogan Temperley hamile kalmıştı ve ne olursa olsun çocuğunu babasız dünyaya getirmek istemiyordu. Fakat Wells ile Temperley arasındaki şiddetli geçimsizlik kadının önemli bir karar vermesine sebep oldu. Brogan Temperley henüz doğum yapmadan eşinden ayrılmaya karar verdi. Ayrılığı sakince karşılayan Wells eşyalarını toplayıp evden taşındı. Kısa süre içinde boşanan çift artık yollarını tamamen ayırmıştı. Temperley bir daha Wells ile karşılaşmak istemiyordu. Ancak öyle olmadı. Temperley ve Wells tekrar bir araya geldiklerinde ülkeyi ayağa kaldıracak bir problem ortaya çıkacaktı.

AİLESİ ONU REHABİLİTASYON MERKEZİNE YOLLADI

Brogan Temperley’nin minik oğlu George Jack Temperley-Wells 2018 yılında doğdu. Oğluna çok sevdiği babasının adını verdi. Hayatındaki ikinci George aylarca süren bekleyişten sonra sonunda dünyaya gelmişti. Aslında işler genç kadın için yolunda gidiyordu. Oğlunu tek başına büyütmenin zorluklarına göğüs geren Temperley bir yandan çalışıyor, diğer yandan oğluna iyi bir ebeveyn olmak için elinden geleni ardına koymuyordu. Ancak Temperley’nin omzundaki yük giderek ağırlaşıyordu. Yaşadığı zorluklara babası ve annesi tanıklık etse de o karşılaştığı sorunları tek başına çözme kararlılığını sergiliyordu.

Bu zorlu süreçte genç kadın önemli bir hata yaptı. Zorluklarla başa çıkmaya çalışırken yasal olmayan maddeler kullanmaya başladı. Kızlarının davranışlarında önemli değişiklikler sezen baba George Temperley ve anne Maureen Temperley duruma el koydu ve Brogan Temperley’nin bir rehabilitasyon merkezinde tedavi görmesine yardımcı oldu. Başarısız bir evlilik yapan anne Brogan Temperley, oğlunu kaybetmekten çok korkuyordu. Ancak önce hayatının iplerinin tekrar eline alması gerekiyordu.

TAM HAYATININ KONTROLÜNÜ ELİNE ALMIŞKEN…

Yıllar süren tedavi sürecinden sonra Brogan Temperley sonunda iyileşti ve oğluna kavuştu. Rehabilitasyon sürecinde oğlunu görebilmesine kısıtlı zamanlar içinde izin veriliyordu ancak her bir araya gelişinde içindeki korkular açığa çıkıyor ve onu kaybetmekten çok korkuyordu. Bağımlılık tedavisi sona erdikten sonra bir daha hiçbir riskli harekette bulunmamaya, oğlunu tehlikeye atmamaya karar verdi. Artık hayatında yalnızca o ve oğlu olacaktı.

Kısa zaman içinde genç kadın ve oğlu ayrılmaz ikili oldular. Bir yandan çalıştığı için oğlunu kreşe bırakmak zorundaydı. Kreş dışında ise minik George’u bir an olsun yalnız bırakmıyordu. Anne ve oğul sık sık George ve Maureen Temperley çiftinin evini ziyaret ediyor, geriye kalan zamanlarda ise birlikte oyunlar oynayıp keyifli vakitler geçiriyordu. Brogan Temperley artık hayatının kontrolünü eline almıştı. Ancak bu mutlu günler çok da fazla uzun sürmeyecekti.

ÇİFTE ŞOK YAŞADILAR

Anne ile oğlu 29 Haziran’da el ele havalimanına geldi. Yolculuk Türkiye’yeydi. Antalya’ya sürpriz bir ziyarette bulunacaklardı. 4 yaşındaki George nereye gittiklerini bilmiyordu. 28 yaşındaki Brogan Temperley ise annesi ve babasına Türkiye’ye seyahat edeceklerinden hiç bahsetmemiş, hiçbir kimseye söylemeden oğlunu alıp Antalya’ya gitmeye karar vermişti. Ancak bu yolculuktan sonra bir daha kimse 4 yaşındaki George’tan haber alamayacaktı. Minik çocuğun Antalya’da kayıplara karışması üzerine harekete geçtiklerini duyuran İngiliz polisinden yapılan açıklamada, “Anneyle temas halinde olanların bize haber vermesi, annenin yerinin teyit edilmesi için Türk ve İngiliz makamlarıyla iletişime geçmesini istiyoruz” ifadeleri yer aldı.

Torunlarının kayıp olduğunu öğrenen ve kızlarının kendisine ulaşmamış olmasından ötürü endişe duyan baba George ve anne Maureen Temperley ise büyük şok yaşadı. Çünkü kızları Türkiye seyahatinden onlara hiç bahsetmemişti. Yapılan incelemelerden sonra ise daha büyük bir şok yaşayacaktı Temperley ailesi. Birlikte çekilen ve sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda kızları, oğullarının 41 yaşındaki babası Scott Nigel Wells ile Antalya’daki marinada bir aradaydı. 4 yıl önce henüz minik George doğmadan önce yollarını ayıran ikilinin İngiltere dışında bir ülkede bir araya gelmeleri Temperley ailesinde ikinci bir şok etkisi yarattı.

‘HER GÜN KORKUDAN ÖLÜYORUZ’

Olayın basına yansımasından sonra İngiltere merkezli Daily Mail gazetesine konuşan 85 yaşında George Temperley ve 78 yaşındaki Maureen Temperley büyük bir şok ve üzüntü içinde olduklarını söyledi. Kraliyet Donanması’ndan emekli olan George Temperley, kızlarının kendileriyle iletişime geçmesi için yalvardıklarını söyleyerek şöyle devam etti:

“Onun ve torunumuzun sağ salim eve gelmesini istiyoruz. Her gün korkudan ölüyoruz. Oğluna çok zor kavuştu, onu bir daha kaybedemez. Bu ona çok ağır gelir. Daha önce başardı ama oğlunu bir daha kaybederse yaşayamaz.”

Kızlarının kendilerine Türkiye’ye gideceklerini söylemediğini belirten baba George Temperley, “Bize sadece Midlands’taki arkadaşlarının yanında kalacaklarını söyledi. Tüm bu fotoğraflar ortaya çıkana kadar ne onun ve torunumuzun ne de eski kocasının Türkiye’de olduğunu bilmiyorduk. Hepimiz hayrete düştük” diye konuştu.

Kızının eski kocasıyla hiç tanışmadığını ve kızının da Wells ile hiç tanışmamış olmasını dilediğini söyleyen Temperley, “Sürekli kavga ettiklerini biliyorduk. Hiç anlaşamıyorlardı. Hâlâ boks yapacak kadar kuvvetli olsam onu nakavt ederdim” dedi. Brogan Temperley’nin oğlunu da yanına alarak Türkiye’ye neden gittiğini çözemediğini söyleyen Temperley, “Kızımın sırf eski kocası torunumu görebilsin diye Türkiye’ye gittiğine asla inanmıyorum. Mutlaka başka bir açıklaması olmalı” diye konuştu. Genç kadının annesi Maureen Temperley ise yaşadığı üzüntüyü “Biz çok yakın bir aileyiz ve onları çok seviyoruz. Ama 29 Haziran’dan beri onlara ulaşamamak bizi kahrediyor. Kızım ve eski kocası yıllardır en ufak bir diyalog bile kurmadı. Neden Türkiye’ye onu görmeye gittiğine dair hiçbir fikrimiz yok. Şoktayız” sözleriyle anlattı.

ccbudak

Ağustos 19th, 2022

No comments