Müzik Haberleri

SEDA TELCİLER

SEDA TELCİLER

SEDA, BİZLERE YENİ EP ÇALIŞMANI ANLATIR MISIN?
”Bembeyaz” adlı single çalışmamdan sonra ”Böyle Şey” şarkısı ile birlikte dört şarkılık EP çalışmam çıktı. EP’de dört şarkı var. Biri ”Böyle Şey” , diğeri ”Tıpış Tıpış” ve single şarkım ”Bembeyaz.” Bu şarkının bir de akustik versiyonu var. ” Bembeyaz”dan sonra şarkı seçimini şöyle yaptık. Bir sürü şarkım vardı. En eğlenceli olanları seçtik. Çünkü albümün enerjik olmasını istedik. Şarkının söz ve müzikleri bana ait, aranjelerini ise Gürsel Çelik yaptı.

ŞARKI YAZARKEN NELERDEN İLHAM ALIRSIN?
Genelde ilham kaynağım kendi iç dünyam. Söz ve bestelerimi insanlarla paylaşmayı çok seviyorum. Fakat ileride albüm olunca daha farklı şarkılara da yer verebilirim. Bana uygun, güzel şarkılar bulursam kendi bestem olmasa da söylerim.

ALBÜMÜN İLK KLİBİ ”BÖYLE ŞEY” E GELDİ. NASIL BİR ÇALIŞMA OLDU?
Klip tam bir ekip çalışması oldu. Öncesinde uzun toplantılar yaptık. Klibi Cemre Mert yönetti. Kendisiyle ve stil danışmanım Miray Kuzucu ile defalarca bir araya geldik. Kıyafetler ve konseptler üzerine hepimiz değişik fikirler ürettik. Cemre Mert aynı zamanda albüm fotoğraflarını da çekti. Klip için dört farklı karakter belirledik. İlki, deniz kızı ile ahtapot esintileri taşıyor. İkincisi, harika diyarını anımsatıyor. Bir diğeri, Kızılderili tarzında. Sonuncusunda ise, uçan balonlarla çekimlerim oldu. En çok bu çekimlerde eğlendim. Klibin geneline bakılırsa benim için zor bir çalışma oldu. Her bir kostüm için farklı saç ve makyaj yapıldı. Bu yüzden biraz yorucuydu. Fakat, her karakterin verdiği ayrı bir his vardı. Ben çok keyif aldım.

PEKİ GELECEK PLANLARIN NELER?
Ben bir an önce canlı performanslara başlamak istiyorum. Bunun için repertuar çalışmaları yapıyorum. Akustik performansımla çok yakında sahnede olacağım. Albüme ikinci bir klip de çekmek istiyorum. Ancak şu an daha çok sahne çalışmalarına ağırlık verdim.

SOSYAL MEDYA KULLANIYOR MUSUN?
Evet kullanıyorum. Benimle ilgili gelişmeleri ”Seda Telciler” hesaplarından takip edebilirsiniz.

ccbudak

Kasım 9th, 2015

No comments