Müzik Haberleri

Şebnem Ferah “8 Saniye”

Şebnem Ferah “8 Saniye”

Türk rock müziğinin başarılı kadın vokallerinden Şebnem Ferah ‘8 Saniye’ filminin sıra dışı hikayesinden etkilenerek, ilk kez bir filme özel bestelediği ‘Şemsiyenin Altında’ şarkısı ile dinleyicisine sürpriz yaptı!
Ömer Faruk Sorak imzalı “8 Saniye” filminin final jeneriğinde yer alan ‘Şemsiyenin Altında’ şarkısı Şebnem Ferah’ın etkileyici yorumu ile sinemaseverlerle buluştu.

Söz ve müziği Şebnem Ferah’a, düzenlemesi Şebnem Ferah ve ona yıllardır sahnede eşlik eden müzisyen arkadaşları Ozan Tügen, Metin Türkcan, Buket Doran ve Aykan İlkan’a ait şarkının miks’i Murat Bulut, mastering’i Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

‘Şemsiyenin Altında’ şarkısının da yer aldığı ‘8 Saniye Film Müzikleri’ albümü Pasaj Müzik etiketi ile 5 Mart’ta müzik marketlerde yerini alacak.

27 Şubat’ta vizyona giren Ömer Faruk Sorak imzalı “8 Saniye” filmi; Esra İnal’ın, korkularından kurtulup hayatının kontrolünü eline almasının ilham verici hikayesini beyazperdeye taşıyor. “8 Saniye”de; kendi hayatının başrolünde oynayan İnal’a, dünyaca ünlü “Dört Anlaşma” kitabının yazarı Don Miguel Ruiz de kendisini canlandırarak eşlik ediyor.

ccbudak

Mart 28th, 2015

No comments