Müzik Haberleri

Ömür Gedik & Russell Crowe “Hey Onbeşli”

Ömür Gedik & Russell Crowe “Hey Onbeşli”

Ömür Gedik, Russell Crowe’un Son Umut (The Water Diviner) filminde yer verdiği Hey Onbeşli türküsünü Balkan-Rock tarzında modern bir versiyonla coverladı.

Ömür Gedik, geçtiğimiz hafta vizyona giren Son Umut filminde Cem Yılmaz’ın seslendirdiği Hey Onbeşli türküsünü yorumladı. Çanakkale Savaşı yüzünden sonsuza kadar ayrılmak zorunda kalan iki aşığın hikayesini anlatan türkü için Russel Crowe ilk duyduğumda büyülendim yorumunda bulunmuştu.

Filmi basın gösteriminde, vizyona girmesinden 1 ay önce izlediğini ve çok beğendiğini söyleyen Ömür Gedik ise “Son Umut’un en çarpıcı sahnelerinden biri Cem Yılmaz’ın Hey Onbeşliyi söylediği sahneydi. Russell Crowe’un da ‘ çok etkilendim’ dediği bu türkü filmle birlikte tüm dünyada dinlenecek ve konuşulacak. Biz de modern bir versiyonla yeniden seslendirmenin doğru olacağını düşündük” dedi.

Doğulu stüdyolarında kaydedilen, aranjesini Emirhan Cengiz’in yaptığı şarkının vokallerinde Ömür Gedik’e Cihan Okan eşlik etti. DMC etiketiyle piyasaya çıkan şarkının klibi bu hafta sonu müzik kanallarında olacak.

ccbudak

Mart 28th, 2015

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title