Genel

Modanın bilinmeyen yönleri

Modanın bilinmeyen yönleri

 

Yaz ayına girdiğimiz şu günlerde insanın içi kıpır kıpır olur ya… Benim için Milliyet Cadde ailesine girmenin heyecanıyla bu kıpırtı koskoca bir heyecana dönüştü. Sizinle her hafta köşemizde trendlere, stile ve modaya dair ne varsa paylaşacağım. En yeni trendleri buradan takip edebileceksiniz. Umarım sizler de bu heyecanı benimle paylaşırsınız. Trendlerle kendi stilinize yön vermeye hazırsanız, moda dünyasında hayat stilimizi neler etkiliyor, modanın bilinmeyen yönleri, dünyada insanların takip ettiği son trendler ne? Hep birlikte bakalım.

Örgünün Stil bulmuş hali: Kroşeler

Bu sezon babaannelerimizin zamanında ördüğü kroşe üstler, elbiseler, pantolonlar ve aksesuarlar her yerde karşımıza çıkıyor. Özellikle rengarenk halleri hem sokak modasıyla buluşuyor hem de podyumlarda birçok markada yarışıyor. Modada dönemsel olarak tekrar başrolü kroşe parçalar alıyor. Kroşe aslında 70’lerde stil ikonu olan sanatçı Cher ile en zirve dönemini yaşamıştı. Bugün ise ünlü stil sahibi insanların hayran olduğu bir trend olmayı başararak, sezona damgasını vuruyor. Kroşe rengarenk bir elbiseyle; düz ya da topuklu terlikler tercih ederek, şahane bir yaz görünümü elde edebilirsiniz.

Yılın heyecan verici iş birliği: Adidas x Gucci

Moda dünyasında son zamanlarda büyük markaların bir araya gelip iş birliği yapması moda dünyasındaki dengeleri değiştirdi. Benim açımdan ilgi çekici olan bu akımda yılın en heyecan verici iş birliği ise Adidas X Gucci… İki markanın en belirgin özelliklerini buluşturan ve aksesuarlar, kıyafetlerden oluşan koleksiyon ilk olarak şubat ayında Milano Moda Haftası sırasında Gucci tarafından podyumda sergilenmişti. Gucci’nin yaratıcı yönetmeni Alessandro Michele tarafından tasarlanan Adidas x Gucci koleksiyonunda Adidas’ın beyaz üç çizgisini Gucci’nin kırmızı ve yeşil Web’i ile buluşuyor. Koleksiyonda aynı zamanda son zamanlarda trend olan sürdürebilirlik hedef alınmış. Bu heyecanlı iş birliğinde en çok dikkatimi çeken ise ayakkabılar!

ccbudak

Haziran 15th, 2022

No comments