Eğitim

Konusarakogren.com İngilizce Çalışma Rehberi ile Dil Öğrenin

Konusarakogren.com İngilizce Çalışma Rehberi ile Dil Öğrenin

Giderek büyük bir köy haline gelen dünya içinde iletişim önemli bir hale gelmiştir. Hemen hemen her milletten insan, çok kolay bir şekilde iletişime geçebilmektedir. Teknolojinin sunduğu imkânlar ile çok basit bir hale gelen bu durumun getirdiği birçok olanak da bulunmaktadır. Özellikle iş dünyası için bu tarz iletişimler ticaret çarkını döndüren en önemli unsurlardır. Dünya dili İngilizce sayesinde olan bu iletişim birçok faydayı da beraberinde getirmektedir. Ülkemizde İngilizce eğitimin ne durumda olduğu bilinmektedir. Diğer ülkelere oran ile önemli bir ders saati ayrılan İngilizcenin verimli bir şekilde verilemediği söylenebilir. İngilizce çalışmayöntemleri burada devreye girmektedir. Çünkü öğrenme durumu çalışma ile birebir ilişkili durumdadır. Birçok yönden insana faydalı olan ve değer katan bir dil olan İngilizcenin öğrenilmesinde birkaç ipucu sıralayabiliriz. Öncelikle kişi, İngilizceyi gerçekten öğrenmek istemelidir. Unutulmamalıdır ki az ama sürekli olan bir çalışma ile öğrenmek daha kolay olmaktadır. Bu nedenle birkaç günlük çalışmanın ardından ara vermek çok yanlış olacaktır. Kişinin iradeli bir şekilde adeta direnmesi de gerekmektedir. Çünkü bilinen bir gerçektir ki insan, yapamadığı bir unsurdan uzaklaşarak kurtulmak ister. Bu nedenle birkaç gün için kazanım sağlayamadığını düşündüğü anda çalışmayı bırakmaktadır. Ancak daha yeni başlamıştır. Bu nedenle sabırlı bir şekilde çalışmanın devam etmesi daha iyi olacaktır. Çalışma yapılırken tek bir odak ile çalışılması da yanlış olacaktır. Çalışmanın bir kısmında okuma, bir kısmında dinleme, bir kısmında ise yazma gibi bölümler oluşturulabilir. Bu durumda her şekilde öğrenme sağlanmış olur. Ayrıca dikkat dağınıklığını önlemek için kişinin hoşlandığı konularda da öğrenim sağlanabilir. Spora ilgi duyan bir erkek çocuğu için o alana ait kelimeler ile bir bağ kurulabilir. Bununla birlikte tekrar yapılarak öğrenilen kelimelerin daha iyi akılda kaldığı da bilinmelidir. Bunun için bir hikâyenin devamlı okunması ya da dinlenilmesi çok faydalı olacaktır. Azimli kişilerin çok kısa sürede öğrenebilecekleri bir yöntem olmasının yanında pratik yapma imkânı da ortaya çıkacaktır.

İngilizce öğrenimi sırasında en çok zorlanılan husus hiç şüphesiz ki dil bilgisi olmaktadır. Birçok farklı zaman tanımı yanında türlerinin de öğrenimi bazen zor olmaktadır. Ancak İngilizce öğrenimi sırasında bunları kolay hale getirmekte mümkündür. Kolay olması için ezberlenmesi istenen İngilizce zaman zarfları ise kimi durumda sıkıcı halede gelebilmektedir. Bu nedenle öncelikle kolaydan başlanması gerekmektedir. Tonight, tomorrow, this week gibi zaman zarfların ezberlenmesi ve anlaşılması daha basit olacaktır. Ezberlenmesi daha kolay olacağı gibi insanı moral anlamında yukarıya çekecek bir durum da oluşmuş olur. Birkaç hafta sonra artık yerleşmiş bir İngilizceye sahip olunacağı unutulmadan derslerin devam ettirilmesi gerekecektir. Giderek zorlaşan derslerinde etkisiyle bazı durumlarda ümitsizliğe kapılmak ya da vazgeçmek düşünülebilir. Bu gibi durumlarda İngilizcenin getireceği olanakların düşünülmesi yardımcı olacaktır.

İngilizce öğrenimini ders olarak düşünmek de bazı durumlar için sıkıcı olabilir. Bu nedenle ders yerine eğlenceli aktivite olarak hissedilebilir. Öğrenmek her insan için keyif veren bir durumdur. Özellikle İngilizce gibi bir dilin öğrenilmesi çok daha faydalıdır. Çağrışım yolları kullanılarak da öğrenme sağlanabilir. http://www.konusarakogren.com/blog/ezberlemeniz-gereken-ingilizce-25-zit-anlamli-kelime/ adresine girilerek zıt anlamlı kelimelerin nasıl eğlenceli bir şekilde öğrenildiğini görmek mümkündür. Hot-Cold, Bad-Good gibi kolaydan zora doğru bir çalışma silsilesi vardır.  Bu tarzda yapılan çalışmalar ile kısa sürede öğrenilebilecek bir dil olduğu da su götürmez bir gerçektir. İş dünyasının yanı sıra özel hayatta da önemli faydaları dokunacağı kesindir. Artık yurtdışına çıkmak zor bir mesele değildir. Hemen hemen herkesin en azından tatil için gittikleri ülkelerin birçoğunda İngilizce önemli bir seviyede bilinmektedir. İngilizceyi bilen kişilerin çok daha rahat ve huzurlu bir şekilde yurtdışında bulundukları bilinen bir gerçektir. Dili olmayanlar için ise yurtdışı tatiller ya hayal olmakta ya da büyük sorunların yaşandığı üzücü birer hatıra olarak kalmaktadır.

ccbudak

Kasım 26th, 2016

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title