Genel

Kılıçdaroğlu, Yürüyüşüne Başladı, İlk Açıklamayı Yaptı: Bedel Ödenecekse Önce Ben Öderim

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ‘adalet yürüyüşü’ne Güvenpark’tan başladı. Kılıçdaroğlu, yürüyüş öncesi “Artık bıçak kemiğe dayandı. Bir bedel ödenecekse, önce ben öderim.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında 25 yıl hapis cezası verilen CHP İstanbulMilletvekili Enis Berberoğlu‘nun tutuklanmasına karşı bugün Ankara‘dan İstanbul‘a yürüyüş başlatıyor.

Eşiyle birlikte evinden çıkarken gazetecilere konuşan CHP lideri, “Umuyorum vicdanları sağır olanlar, bizim sözümüze kulak verirler. Adalet için yürüyüşü başlatıyorum. İstanbul‘a kadar yürüyeceğim, bizim yürüyüşümüz adalet gelinceye kadar devam edecek. Bedel ödemek gerekirse, önce ben öderim” dedi.

“ARTIK BIÇAK KEMİĞE DAYANDI”

Daha sonra yürüyüşün başlayacağı Güvenpark’a gelen Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada “Artık bıçak kemiğe dayandı. Herkesin düşüncesine saygılıyız ama herkes yargının bağımsızlığını savunmak zorundadır. Herkes için adalet istiyoruz.” dedi.

28 GÜN SÜRMESİ BEKLENİYOR

Ankara Güvenpark’tan başlayacak ve Maltepe Cezaevi’nde son bulacağı belirtilen yürüyüşte, Kemal Kılıçdaroğlu‘nun günde 18 km katedeceği belirtildi. NTV‘nin haberine göre, Kılıçdaroğlu ve CHP‘lilerin yürüyüşünün 28 gün sürmesi bekleniyor. 69 yaşındaki CHP Lideri’nin, bu nedenle yürüyüşün yaratabileceği sıkıntıları kendisiyle paylaşanlara, “Siz kendinize bakın” şeklinde yanıt verdiği gelen bilgiler arasında.

BERBEROĞLU TUTUKLANMIŞTI

Berberoğlu, Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) ait tırların durdurulmasıyla ilgili görüntülere ilişkin davada, görüntüleri eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Müdürü Can Dündar‘a vermekle suçlanıyordu.

Dünkü duruşmada kararını açıklayan mahkeme, Berberoğlu’nun “Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal ve askeri casusluk maksadıyla açıklamak” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Müebbet kararı 25 yıl hapis cezasına çevrilen Berberoğlu tutuklanarak, Maltepe Cezaevi’ne gönderildi.

ccbudak

Haziran 15th, 2017

No comments