Genel

Kalbimizde yaşayacaklar

5856ebb267b0a90fb845499c

Kayseri’deki terör saldırısında şehit düşen askerler için dün gözyaşları içinde uğurlama törenleri yapıldı. Cenaze törenlerine onbinlerce kişi katıldı. Ankara’daki törende Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şehit yakınlarıyla el ele verdi. Türkiye’nin dört bir yanındaki cenaze törenlerinde teröre lanet yağdı.

ANKARA: Terhisine 24 gün kala şehit düşen 20 yaşındaki Piyade Er Yunus Emre Duran için Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törende Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şehit erin babası Mahmut Duran ile yanyana saf tuttu. Tören sonunda top arabası üzerinde şehidin naaşının geçişi sırasında da şehit er Yunus Emre Duran’ın babasının bir elini Başbakan Yıldırım diğer elini de CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tutarak teselli etti. Ankaragücü taraftarı olduğu öğrenilen şehit piyade erin bir arkadaşı, baba Mahmut Duran’a mezara konulması için bir atkı verdi. Şehit babası atkıyı omuzuna aldı. Şehit Piyade Er Yunus Emre Duran’ın naaşı Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

5856ce1167b0a90fb84548e4

İSTANBUL: Çavuş Göksal Mustafa Ağaçyetiştiren için Pendik’teki 15 Temmuz Şehitler Camisi’nde ikindi vakti düzenlenen cenaze törenine şehidin babası Arif, annesi Gül, kardeşleri Gökhan ve Göknur ile yakınlarının yanı sıra Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi de katıldı. Ağaçyetiştiren, Aydıntepe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KOCAELİ: 21 yaşındaki Onbaşı Abdulsamet Özen’in cenazesi, Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki baba evinin önüne getirilerek helallik alındı. Şehidin babası Hüseyin Özen, annesi Hayriye Özen, 2 kardeşi ile yakınları güçlükle ayakta dururken, evin önünde toplanan yaklaşık 2 bin kişi tekbirler getirerek şehidin cenazesini karşıladı. Kandıra ilçesindeki Süllü Köyü Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından askeri tören gerçekleştirildi. Vatandaşlar dev Türk bayrağı açarak, “Şehitler ölmez vatan bölünmez” ve “Vatan sana canım feda” şeklinde slogan attı.

DENİZLİ: Şehit Sıhhiye Er Hasan İlhan, memleketi Denizli’de son yolculuğuna uğurlandı. Pamukkale ilçesindeki Delikliçınar Yeni Cami’de yapılan törene katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, şehidin babası Süleyman İlhan ile annesi Hanife İlhan’a başsağlığı dileyerek aileyi teskin etmeye çalıştı.

ÖLMEDİM DEYİVER

AFYONKARAHİSAR: 20 yaşındaki Sıhhiye Er Kamil Tunç’un cenazesi, memleketi Afyonkarahisar’ın Hocalar ilçesinde son yolculuğuna
uğurlandı. Tabuta sarılan anneanne Elif Yıldırım, “Kamil, yavrum, gözlerinle bakıp dururdun bana yavrum. Yaktın beni yavrum, ciğerlerime köz
döktün. Çık örtünün içinden. İyi oluverdim
deyiver, ölmedim deyiver, gücün yetmiyor mu? Yırt kefenini geliver” diye ağıt yaktı.Gözyaşlarına boğulan Gonca Gülhan da sözlüsünün tabutunu öptükten sonra şehidin arkadaşlarına “Hani gelirdi, bir şey olmazdı, ölmezdi” dedi. Tabuta sarılan baba İsmail Tunç, oğlunun fotoğrafını öptü.

ADANA: Komando Onbaşı Mustafa Cihan, Adana’nın Hasanbeyli ilçesine bağlı Karayiğit köyünde uğurlandı. Baba evinde helallik alınması sırasında anne Yasemin Cihan, “Son bir defa görüp koklasaydım” diye ağladı.

İZMİR: Er Serdar Amak için İzmir’in Menemen ilçesinde tören düzenlendi. Yıllar önce Muş’tan Menemen’e gelip yerleşen Arif Amak, “Her cuma bizi arar konuşurduk. Dün de saldırı haberini televizyon öğrendikten sonra telefonundan aradık. Kendisine ulaşamadık” dedi.

2 CENAZE TÖRENİ BUGÜN

Terhisine 53 gün kala şehit olan Piyade Çavuş 20 yaşındaki Arif Tuğ bugün Erzurum’da, İstihkam Er Uğur Korkmaz Rize’de toprağa verilecek.

Omuz omuza

PİYADE Er Yunus Emre Duran için Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camisi’ndeki cenaze törenine Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan Yardımcıları Nurettin Canikli ve Tuğrul Türkeş ile çok sayıda bakan, milletvekili, kuvvet komutanları ve vatandaşlar katıldı.

ccbudak

Aralık 19th, 2016

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title