Genel

İsrailli Bakan: Esad’a Suikast Düzenlemenin Zamanı Geldi

İşgal altındaki Kudüs’te bir konferansta konuşan İsrailli Bakan, Esad’ın öldürülmesi gerektiğini söyledi. Bakan, “Esad’dan sonra sıra İran’a da gelecek.” dedi.

İsrail Bayındırlık ve İskan Bakanı Yoav Galant, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad‘a suikast düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

“ESED’İN ÖLDÜRÜLMESİNİN ZAMANI GELDİ”

İsrail basınında yer alan haberlere göre, işgal altındaki Kudüs‘te bir konferansta konuşan Galant, “Onun (Esad’ın) dünyada yeri yok. Ben Esad’ın öldürülmesinin zamanının geldiğini düşünüyorum. İş bu kadar basit.” dedi.

ESAD’I HİTLER‘E BENZETTİ

Esad rejiminin Suriye‘deki eylemlerini Nazi Almanyası lideri Adolf Hitler‘in yaptıklarına benzeten İsrailli bakan, “Suriye’deki durum insanları öldürmek, onlara karşı kimyasal silah kullanmak ve son olarak da 70 yıldır görmediğimiz, insanların cesetlerini yakmaktan ibarettir.” diye konuştu.

“ASIL YILANIN BAŞI TAHRAN

Galant, Esed rejimin Suriye‘de yüz binlerce insanı öldürerek katliam yaptığını belirterek, “Esed’in öldürülmesi yılanın kuyruğunun kesilmesi mesabesindedir. Asıl yılanın başı olan Tahran‘a sıra gelmelidir.” ifadelerini kullandı.

ESAD REJİMİNİN BİNLERCE İNSANI ÖLDÜRÜP YAKTIĞI AÇIKLANMIŞTI

ABD Dışişleri Bakan Yardımcılarından Stuart Jones, dün düzenlediği basın toplantısında, Esad rejiminin Suriye‘de Saydnaya Hapishanesinde binlerce insanı öldürerek cesetlerini yaktığını açıklamıştı.

Jones, başkent Şam‘a yaklaşık 45 dakika uzaklıkta bulunan hapishanede günde ortalama 50 kişinin öldürüldüğüne inandıklarını kaydetmişti.

Esed rejiminin İdlib‘in Han Şeyhun beldesine 4 Nisan‘da düzenlediği kimyasal saldırıda ise çoğu çocuk 100’den fazla sivilin öldüğü, 500 kişinin gazdan etkilendiği bildirilmişti.

ccbudak

Mayıs 17th, 2017

No comments