Genel

İlhan İrem için taziye mesajları peş peşe geldi! ‘Sen hiç sensiz kalmadın ki’

İlhan İrem için taziye mesajları peş peşe geldi! ‘Sen hiç sensiz kalmadın ki’

NTV yayınında konuşan şarkıcı Yeliz, “Meslek hayatına başladığı günden itibaren çok yakındık. İlk akşam yemeğime onunla çıkmıştım. Çok yakın arkadaş, dosttuk. İlişkimiz bambaşkaydı. Kimseyle telefonda görüşmezdi, biz devamlı görüşürdük. Negatifliğini kimsenin duymasını istemezdi. Koca yürekli adam diyordum ona. Mustafa Kemal Atatürk sanatçısıydı. Ülkesinin aşığıydı. Anlatmakla kelimeler yetmez. Hayata bakış açısı, yüreğinin kocamanlığı, şarkılarının sınırsız anlattığı duyguları hangi birini söyleyeyim ki. Koca bir devir, defter sayfası kapandı. Ansiklopedinin yarısı gitti” dedi.

“İrem’i tanımayan gençler, tanıyıp da sadece şarkılarını bilen insanlar bence İlhan’ın kitaplarını okusunlar” diyen Yeliz, “Onun tek derdi umut dolu aydınlık yarınlardı. Yarım saat önce duyduğumda acı çöktü yüreğime. O böyle ağlansın, yas tutulsun istemezdi” diye konuştu.

NİLGÜN BELGÜN: İlhan İrem. Ah ah nasıl üzüldüm anlatamam İlhan İrem’i kaybetmemize:(((((( Allah rahmet eylesin .Cennet mekanı olsun. Gençlik günlerimin dostu… Geriye fotoğraflar ,anılar kalıyor…

HAMDİ ALKAN: Çok çok üzgünüm İlhan İrem aramızdan ayrıldı. Hayatıma kattığın güzellikler için sonsuz teşekkürler İlhan İrem. Işıklar içinde uyu.

METİN AROLAT: Çok güzel bir adam geçti bu dünyadan. Çok güzel izler bırakarak.. Hoşçakal İlhan İrem.. Nurlarla uyu.

FİLİZ AKIN: Haberlerde gördüm, genç sayılacak bir yaşta,,, 67 yaşı daki İlhan İrem’i kaybetmişiz .En sevdiğim şarkısıyla , sevgi ve müzikle anıyorum bir zamanların efsane şarkıcısını… “Nereden bileceksin ayrılığın acısını “ “Sen hiç sensiz kalmadın ki” Ne güzel sözlerdir şimdi onun yokluğundaki hüznü anlatan …Elveda İlhan Erem kimse ayrılığı bu kadar şiirsel kılmamıştı…

ONUR ATİLLA: İlhan İrem duyduğum, dinlediğim en güzel seslerden biriydi, iyileştirici bir tınısı vardı, yanıbaşımda gibiydi hep… Çocukluğum, gençliğim, şimdim, sonram… çok severim. İnternetin, dijitalin coşmadığı 2000ler başlarındaydık… Hiç bir yerde çıkmazdı. Hayalet gibiydi benim için. Bir gün radyoda röportajı olacak diye haber aldım. Onu şarkıları dışında dinleyecek olmamın heyacanını düm gibi hatırlıyorum. Tüm röpartajı yazmıştım dinlerken… ışık… sevgi… kainat… ruh… Müzik… Kendini müziğe adayışı, inatçılığı, var olanla yetinmeyip hep dahasına dahasına dahasına düşmesi… hayranıyım. Rahatsızlığını duyunca kalbim sızladı. İyileşeceğine inandım. Olmadı. Acıları dinmiştir umarım. Huzur bulsun… İlhan Abi; her şarkın gibi ikinci fotoğraftaki mektubun da bu ülkenin aydınlık ve devrimci geleceğine mirastır. Seni seviyorum.

ccbudak

Ağustos 4th, 2022

No comments