Müzik Haberleri

Gökhan Özen “Maske” Albümü 24 Temmuz’da Müzikseverlerin Karşısında!

Gökhan Özen “Maske” Albümü 24 Temmuz’da Müzikseverlerin Karşısında!

Gökhan Özen “Maske” Albümü 24 Temmuz’da Müzikseverlerin Karşısında!

Gökhan Özen, 14 hit şarkıdan oluşan albümün tamamının söz-müzik ve aranjesini kendine ait stüdyosunda hazırlayıp, son haline getirdi.

Albümde yepyeni soundların yanısıra, yıllardır sevilen alışılagelmiş Gökhan Özen tarzının da korunduğu, aynı zamanda pop-rock ve r&b soundları da yer alıyor.

Gökhan Özen, 11. stüdyo albümü “Maske”yi Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye, İngiltere ve Danimarka olmak üzere toplam 4 farklı ülkede 7 ayrı stüdyoda yapılan kayıtlar sonucu tamamladı. Yapım aşamasında hazırlanan 24 Gökhan Özen şarkısı arasından seçilen 13 şarkı +1 versiyon bu albüme girerek müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

“Yalnızlık” isimli şarkı dışında, aranjelerin tamamının yine Gökhan Özen’e ait olduğu albümde 7 adet şarkının mix’i Gökhan Özen imzası taşıyor.

Mastering’lerde, son 5 yılda çıkardığı diğer albüm ve aranjelerde olduğu gibi, Gökhan Özen’in Grammy ödüllü Tim Young ile olan işbirliği devam ediyor. Tim Young; Madonna, Elton John, The Beatles gibi dünyaca ünlü bir çok starla çalışmış, 2008 yılında en iyi ses mühendisi olarak “Beatles-Love” albümü ile Grammy alan tek İngiliz ses mühendisi olarak tarihe geçmiştir.

“Mis” isimli çıkış parçası albüme en son dahil olan şarkı. “Mis”in vokallerinde Gökhan Özen’in daha önce beste verdiği “Tuğba Yurt” ismini görüyoruz. Ayrıca bu şarkıda ve “Deliyim” isimli şarkıda Gökhan Özen’in eşi Selen Özen’in vokalleri de mevcut.

“Maske” isimli albümün isim şarkısının davullarını Los Angeles’da “Deep Purple”ın sahne davulcusu Frank Cotinola çaldı.

Albümde yer alan 13 yeni şarkı, yine 24 Gökhan Özen şarkısı arasından seçilerek repertuara dahil oldu.

Albümün ilk vieo klibi Gökhan Özen yönetmenliğinde “Mis”e çekildi.

ccbudak

Temmuz 24th, 2015

No comments