Magazin

Filiz Akın’a sarılıp ağladı

Filiz Akın’a sarılıp ağladı

Usta oyuncuları buluşturan Yeşilçam gecesinde duygusal anlar yaşandı. Sahnede Filiz Akın’a sarılan Cüneyt Arkın, gözyaşlarına boğuldu
Yeşilçam’ın efsanevi isimleri, önceki akşam İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Türk Sinemasında Yıldızlar Geçidi gecesinde buluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği gecede; ünlü şarkıcılar Türk sinemasının nostaljik şarkılarını seslendirdi. Murat Başoğlu ile Özge Ulusoy’un sunduğu geceye; İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Türkan Şoray, Ediz Hun, Cüneyt Arkın, Filiz Akın, Selda Alkor, İzzet Günay, Selma Güneri, Yusuf Sezgin, Emel Sayın, Bengü, Işın Karaca, Hakan Peker, Burak Kut ve çok sayıda davetli katıldı. Bengü, Metin Özülkü orkestrası eşliğinde ‘Kıskanırım Seni Ben’ parçasını söyledi. Işın Karaca’nın sahnede Ediz Hun ile yaptığı düet ise büyük alkış aldı. Filiz Akın ile Cüneyt Arkın, sahnede duygu dolu anlar yaşadı. Akın’a sarılarak ağlayan Arkın, “Birlikte çok hatıramız var; hepsi gözümde canlandı” dedi. Vizyondaki ‘Star Wars: Güç Uyanıyor’ filmine de değinen ünlü aktör, “Star Wars’, gerici bir film. Orada mistisizm var” dedi. Akın ise “Ben ‘Star Wars’tan daha önemlisiyle; ‘Dünyayı Kurtaran Adam’ ile birlikteyim” dedi.

Hakan Peker ile düet yapan Selda Alkor, fotoğraf şeritlerinden oluşan kıyafetiyle dikkat çekti. Alkor, “Kıyafetimde; eşimle sevgili, nişanlı ve evli olduğumuz fotoğraflar var. 50 yıllık bir hikaye yatıyor” dedi.

Bengü, “Hayran olduğum efsane isimlerin karşısında şarkı söylemek benim için büyük gurur. Heyecandan tüylerim diken diken oldu” dedi.

ccbudak

Aralık 23rd, 2015

No comments