Genel

Emel Sayın’ın Cüneyt Arkın anısı: ‘İyi ki vurmuşum’ diyorum!

Emel Sayın’ın Cüneyt Arkın anısı: ‘İyi ki vurmuşum’ diyorum!

Yeşilçam efsanesi Cüneyt Arkın, ‘Benim Kahramanım Türk Halkıdır’ adlı kitabında, Emel Sayın ile birlikte rol adığı ‘Rüzgar’ filmine dair dikkat çeken bir anısına da yer vermişti. Usta oyuncu, rol arkadaşının alnına ve sırtına indirdiği üç sopa darbesiyle sersemlediğini, derisinin yırtılıp, kanadığını belirtmişti.

“GALİBA BENİ HİÇ SEVMEDİ”

Cüneyt Arkın, 152 sayfalık kitabındaki “Emel Sayın’dan nasıl dayak yedim?” bölümünde şu ifadeleri kullanmıştı:

Çekim bittikten sonra kartondan yapılma sopayı her yerde aradım, ama bulamadım. Peki, Emel Sayın beni neyle dövmüştü? Hala bilemiyorum. ‘Rüzgâr’ filminden sonra Emel Sayın bir daha film çekmemeye yemin etti. Galiba beni de hiç sevmedi. Sevseydi, verdiği sözü tutardı.

“ÖYLE BİR GÜÇLE VURMUŞUM Kİ KAFASINDAN KAN AKTI”

35 yılı aşkın süredir çalışma arkadaşı ve yakın dostu Selçuk Tekay’ı anma gecesinde, Cemal Reşit Rey Konser salonunda sahne alan Emel Sayın, meslektaşının çok konuşulan itirafıyla ilgili konuştu. İki yılı aşkın süredir sahne almadığını belirten usta isim vaktinin büyük bölümünü biyografi kitabına harcadığını ve bilinmeyenlerini bu kitapta okuyucularıyla paylaşacağını söyledi.

Türk Sanat Müziği’nin usta isimlerinden Emel Sayın, muhabirlerin “Emel Hanım, Cüneyt Arkın’ın hem yönetip hem oynadığı Rüzgar filminde rol almıştınız. Rol gereği Cüneyt Arkın’ın kafasına sopayla vurmanız gerekmiş. Bir de sizden dinlesek o anları” sorusuna şu cevabı verdi:

Evet, o günler şimdi gözümün önünde canlandı. Bir şey olacağı korkusuyla sopayla Arkın’ın kafasına vuramadım. Tekrarlanan sahneler sonrasında öyle bir güçle vurmuşum ki Cüneyt Arkın’ın kafasından kanlar akmaya başladı, çok korktum.

“DOĞRUYU ANLATMAMIŞ”

Cüneyt Arkın’ın ‘Emel Sayın beni dövdü, sanırım beni sevmiyor’ sözleri hatırlatılan 76 yaşındaki sanatçı, gülerek “Bunları duyunca ‘İyi ki vurmuşum’ diyorum. Hak etmiş o, doğruyu anlatmamış” dedi.

SAHNEDE GÖZYAŞLARI

Sahneye çıkan Emel Sayın, Selçuk Tekay’ın şarkılarını yorumlarken duygulu anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamadı.

SİNEMAYI BIRAKTIRAN SAHNE!

Emel Sayın, Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin’e verdiği röportajda sinemayı bırakma nedenini şöyle açıklamıştı: Bir yatak sahnemiz vardı. Cüneyt bana ‘İçinde geceliğin olsun ama çarşafla örtelim. Omuzların görünsün, sanki çıplakmış duygusunu versin’ dedi. Benim böyle sahnelerde çok hassas olduğumu herkes biliyor. Ama öyle tatlı rica etti ki kıramadım. Sete gazeteci gelmesin, o sahneler servis edilmesin diye ricada bulundum. Bir hafta sonra bir baktım, ‘Emel Sayın çıplak, Cüneyt Arkın ile yatakta’ diye haber çıktı. O kadar üzüldüm ki! Yıl 1980 ve bana türlü türlü mektuplar gelmeye başladı, ‘Senden beklemezdik’ tarzında. Kimseye derdimi anlatamadım ve o gün küstüm. ‘Bir daha film yapmıyorum ben’ dedim. Bu fotoğraf kimden çıktı hâlâ bilmiyorum.”

ccbudak

Haziran 11th, 2022

No comments

Comments are closed.

Menu Title