Magazin

Cenazede hesaplaşma

Cenazede hesaplaşma

Neslihan Atagül’ün otobüs şoförü babası Yaşar Şener Atagül, evinde fenalaşıp yaşamını yitirdi. Dünkü cenazede komşuları, ‘Babasıyla ilgilenmedi’ dedikleri genç oyuncuya tepki gösterdi
Dün sabah saatlerinde gazetemizin telefonu çaldı. Hattın ucundaki ses, oyuncu Neslihan Atagül’ün babası Yaşar Şener Atagül’ün arkadaşı olduğunu söylüyordu. Bizi arayan Hüseyin Kurt, kendisi gibi İstanbul Halk Ulaşım A.Ş.’de otobüs şoförü olarak çalışan Yaşar Şener Atagül’ün böbrek yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiğini söyledi.

Bağcılar Yüzyıl Mahallesi’ndeki evinde tek başına yaşayan Atagül’ün evde baygın halde bulunduğunu, hastaneye kaldırılmasına rağmen kurtarılamadığını anlattı. Kurt; telefonla ulaştıkları Neslihan Atagül’ün babasının durumuyla ilgilenmediğini savundu.

‘BORÇLU VE GÖZÜ AÇIK GİTTİ’
Eşinden ayrı olan 56 yaşındaki baba Atagül’ün iki oğlunun daha olduğunu belirten Kurt, şöyle konuştu: “Yaşar Bey’le yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi. Sabah işe gelmemesinden şüphelenerek evine gittik. Çilingirle kapıyı açtık. Kendisini yerde yatar vaziyette bulduk. Hemen ambulansı, Yaşar Bey’in annesini, kızını ve oğullarını aradık. Özel Güngören Hastanesi’ne götürdük. O sırada kızı Neslihan, nişanlısı Kadir Doğulu ile birlikte hastaneye geldi.

Yaşar Bey’in çocuklarının lakayt, vurdumduymaz ve sorumsuz tavırları bizi rahatsız etti. Hastanede 10 dakika durup gittiler. Biz Yaşar’ı iyi biliriz, severiz. Aile arasında ne yaşandı bilmiyoruz ama bu vicdansızlık.” Neslihan Atagül’ün, babasının şoför olmasından utandığıyla ilgili söylentiler duyduklarını da ifade eden Kurt, şöyle devam etti: “Dört-beş senedir çocuklarının babalarıyla hiç ilgileri yok.

Şöhret, böyle bir şeymiş demek ki. Neslihan’ın, babasının şoför olmasından utandığını duyuyorduk. Yaşar da bunu içine sindiremiyordu, her gün ah çekiyordu. Oğlu da, kendisi üzerinden kredi çekip borcunu ödemedi. Adam hem borçlu, hem de gözü açık gitti. Biz arkadaşları olarak aramızda para toplayıp borcunu kapatmayı düşünüyoruz.” Kurt’un anlattıkları üzerine Neslihan Atagül’ün menajerlik şirketini arayıp oyuncunun babasıyla arasında sorun olup olmadığını sorduk. Menajeri, “Asla böyle bir şey yok. Neslihan cenazeye katılacak” yanıtını verdi.

‘DAHA ÖNCE NEREDEYDİNİZ?’
Ardından Yaşar Şener Atagül’ün cenaze namazının Okmeydanı Berat Camii’nde ikindi vakti kılınacağını öğrendik. Babasının cenazesine nişanlısı Kadir Doğulu ile birlikte katılan Neslihan Atagül, bir hayli üzgün ve gergin görünüyordu. Sürekli ağlayan genç oyuncu, sinirli tavırlarıyla dikkat çekti.

Menajeri ve asistanı, Atagül’le konuşmaya çalışan muhabirimiz Hakan Uç’u “Sakın yanına gitmeyin. Uzaktan çekin. Zaten çok üzgün” diyerek uyardı. Cenazede; baba Atagül’ün komşuları, merhumun ailesine tepki gösterdi. Atagül ile aynı apartmanda yaşayan komşuları, “Madem bu kadar seveni vardı; bu adam hastayken herkes neredeydi?” dedi.

ccbudak

Ocak 15th, 2016

No comments