Müzik Haberleri

Cansu Kurtçu

Cansu Kurtçu

”KALBİM KEFİL” NASIL ORTAYA ÇIKTI?
Şarkımız 17 Kasım’da çıktı. Sözü ve müziği yine bana ait. Düzenlemesini Fettah Can yaptı. Şarkıyı yaklaşık bir yıl önce yazmıştım. Bu şarkı diğerlerinden biraz farklı oldu. Daha naif ve benim söyleyebileceğim bir tarzı var. Şarkı verdiğim dostlarıma bu şarkıyı dinletmemiştim. Kendime sakladığım şarkılardan biriydi. Umarım hoşunuza gitmiştir.

KLİP ÇALIŞMANIZDAN BAHSEDER MİSİNİZ?
Klibimizi ve fotoğraflarımızı değerli yönetmen Nihat Odabaşı çekti. Nihat ile bu bizim ilk çalışmamız. Çok eski arkadaşız ama bir türlü bir araya gelip çalışamamıştık. Sonunda bu hayalimizi gerçekleştirmiş olduk. Benim çok içime sinen, çok kendimi gördüğüm bir klip oldu. Şarkıyı ilk Nihat dinlediğinde çok doğal ve sade olması gerektiğiyle ilgili fikirler verdi. Klipte, sevgilisi tarafından terk edilen ve üstünde bunun hırçınlığı olan ama bunu çok fazla yansıtamayan, dile getiremeyen bir kadını canlandırmamı istedi. 16 saatte Seyrantepe’de bir stüdyoda çektik. Az makyaj, tamamen doğal saçlar, mümkün olduğunca her şey sade ve aydınlık. Gerçekten sonuç da Nihat Odabaşı’nın dediği gibi oldu.

”KALBİM KEFİL” DEN SONRA MÜZİKSEVERLERİ NELER BEKLİYOR?
Kalbim kefil 4’üncü single çalışmam. Çok şarkı yazıyorum ve çoğunu paylaşıyorum. Tam albüm hazırlığına giriyorum, o sırada beğenilen şarkılar oluyor. Ben de şarkılarımı paylaşıyorum. O yüzden bir türlü albümü tamamlayamadım. Albüm şarkıcısı olduğumu düşünüyorum. Kariyer için albümün önemli olduğuna inanıyorum. Umuyorum daha fazla heyecana kapılmam ve bir single daha yapmam. Bu son single olur ve artık albümle sizlerle birlikte olurum.

ŞARKILARINIZI YAZARKEN NELERDEN İLHAM ALIRSINIZ?
En çok sorulan sorulardan biri de bu. Ben üretkenliğimi hep ilahi bir hediye olduğunu savunuyorum. Profesyonelleştikçe ve bu sizin işiniz oldukça matematiğini de çözdükten sonra nasıl şarkılar yazmanız, kimlere ne yazmanız gerektiğini çok iyi biliyorsunuz. Ben de tabii ki yaşadığım şeyleri şarkılarıma yansıtıyorum. Çok kitap okurum ve çok film seyrederim. Gerçekten şarkı yazmak ve beste yapmak isteyen genç arkadaşlarıma çok fazla kitap okumalarını öneriyorum.

KONSERLER NASIL GİDİYOR?
Konserlerimiz yeni şarkımızla birlikte başladı. Ben gerçekten Türkiye’nin her yerine gitmek istiyorum. Bizi seven herkes ile bir an önce buluşmak istiyorum. Tarihleri tüm sosyal medya adreslerimden takip edebilirsiniz.

ccbudak

Aralık 22nd, 2015

No comments