Müzik Haberleri

Buray

Buray

HIZLI VE BAŞARILI BİR ÇIKIŞ YAKALADINIZ. NELER HİSSEDİYORSUNUZ?

Yaklaşık 1 ay önce “İstersen” adlı şarkımla sizlere ulaştım. Çok güzel yorumlar geliyor. Güzel bir yükseliş yaşadık. Dijital platformlarda en fazla dinlenen, en fazla indirilen şarkı oldu. “1 Şişe Aşk” albümü de en fazla satın alınan albüm oldu. Gerçekten sizlere çok teşekkür ederim.

“İSTERSEN” ŞARKISI NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Söz ve müzik Gözde Ançel ve Buray Hoşsöz ortak çalışması. Şarkıların 8’i de Avustralya’da yapıldı. “İstersen” şarkısı bu albümde en son yapılan şarkı. Gözde ile, “1 Şişe Aşk” albümünün de anlattığı gibi; aşkı en basit, en doğal haliyle anlatmaya çalıştık. Kıpır kıpır bir yaz şarkısı yazmaya çalıştık. İnsanların dinleyip de sıkılmayacağı, dinlerken insanların yüzünde gülücükler açacağı bir şarkı yazmaya çalıştık ve sanırım başardık. Çok güzel yorumlar ve tepkiler geliyor. Çok mutlu oluyoruz. Devamı gelecektir. Albümde çok daha güzel şarkılar var. Romantik şarkılar var, ayrılık ile ilgili şarkılar var. Umarım bu şarkılara da “İstersen”e gelen yorumların aynısı gelir.

ALBÜMDEKİ 8 ŞARKININ İÇERİSİNDEN “İSTERSEN”E KLİP ÇEKMEYE NASIL KARAR VERDİNİZ?

8 şarkılık “1 Şişe Aşk” albümü yayınlanmadan önce bir sürü insana dinletildi, yorumlar alındı. “İstersen” şarkısı bunlardan en fazla öne çıkan şarkıydı. Klibi de bu şarkıya çekmeyi düşündük. Çok çabuk oldu. Bütün fikirler, bütün hazırlıklar 1 hafta içerisinde yapıldı. Çok sevdiğim başarılı yönetmen arkadaşım İmre Haydaroğlu’ndan çok güzel bir fikir geldi. Hemen hazırlıklar yapıldı, modeller seçildi, mekanlar bulundu. Polonezköy’e doğru yola çıktık. Çok güzel bir mekanda yaptık. Klibin geri kalan bölümünü Şile’de bir deniz kenarında yaptık. Şu an tepkiler çok güzel. Klip çok beğenildi.

BİR SONRAKİ KLİP HANGİ ŞARKIYA ÇEKİLECEK?

Bunu biz de bilmiyoruz ama tahminen 2-3 şarkı var. Bunlardan birisi “Sen Sevda mısın”. Çok büyük yükselişe gitti. Hatta “İstersen” ile yarışıyor. Geçtiğimiz günlerde bu şarkıya akustik bir klip çektik. İzleyicilerimizle buluştu. Çok sevildi. Profesyonel anlamda ikinci klip çekilecekse sanırım ya “Sen Sevda mısın” ya da “Kimsenin Suçu Yok” şarkısına çekilir.

SİZİ SAHNEDE CANLI NE ZAMAN DİNLEYEBİLECEĞİZ?

Çok yakında izleyicilerimizle, dinleyicilerimizle buluşuyoruz. Şu an orkestra çalışmaları başladı. Sanırım Ekim gibi Türkiye’nin bir sürü yerinde konserlerimiz olacaktır. Bizleri takip edebilirsiniz. Instagram, Twitter, Facebook’ta buraymusic adı altında takip edin, 1 Şişe Aşk sizlerin olsun. Teşekkür ederim.

ccbudak

Eylül 16th, 2015

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title