Müzik Haberleri

“Benimle Oynar mısın” 41 Yıl Sonra Yeniden Plak Formatında…

“Benimle Oynar mısın” 41 Yıl Sonra Yeniden Plak Formatında…

Ülkemizin en sevilen şarkı yazarı ve kent ozanlarından Bülent Ortaçgil’in ilk albümü “Benimle Oynar mısın”, 41 yıl sonra yeniden plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Türk Pop Müziği’nin en iyi albümlerinden birisi olan ve dönemi itibarıyla bir köşe taşı sayılan bu kült albüm; açılır kapaklı, 180 gr. ağırlığı ve yüksek ses kalitesinde, ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor.

1974 yılında yayınlandığı zaman, o dönemin rüya takımıyla birlikte gerçekleştirilmiş olan bu Baş Yapıt, sanatçının hayal gücünün ve kişisel monologlarının melodilerle mükemmel uyumu ve akustik atmosferi açısından birçok müzisyene yol göstermiş ve ilham kaynağı olmuştur.

Ali Kocatepe’nin prodüktörlüğünde, Onno Tunç’un düzenlemeleriyle gerçekleşen bu albümde toplam 14 adet sözü ve müziği kendisine ait olan Ortaçgil şarkısı yer almakta olup, kendisine piyanoda Ergun Pekakçan, vibrafon, flüt ve trombonda Atilla Özdemiroğlu, davulda Cezmi Başeğmez, geri vokallerde ve aynı zamanda Sona Sırapyan’la birlikte albümün kapağındaki illüstrasyon ve tasarımı da gerçekleştiren Nükhet Ruacan gibi dönemin başarılı müzisyenleri eşlik etmiştir.

“Olmalı mı Olmamalı mı”, “Şık Latife”, “Benimle Oynar mısın”, “Yüzünü Dökme Küçük Kız”, “Sen Varsın” ve “Günaydın, “Anlamsız” ve “Yağmur” gibi Ortaçgil’in bugün de hala dillerden düşmeyen hit şarkılarını barındıran plak, bu hafta itibarıyla dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

ccbudak

Ağustos 20th, 2015

No comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menu Title