Müzik Haberleri

Anadolu Dansları Breakdans İle Buluşuyor!

Anadolu Dansları Breakdans İle Buluşuyor!

Sokağın ruhundan doğan breakdans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu dansları, Red Bull Anadolu Break dans gösterisi ile aynı sahnede buluşuyor. Prömiyerini 9 Ekim’de İstanbul’da yapacak olan şov, Ekim ayı boyunca Ankara, Eskişehir, İzmir ve Antalya’yı dolaşacak.

Modern ile gelenekselin birlikteliğinden doğan rengarenk dansların ve kültürün hikayesini sahneye taşıyacak ” Red Bull Anadolu Break ” dans şöleni İstanbul’da 10 Ekim’de yapacağı ilk gösterisinin ardından 4 şehri kapsayan Anadolu turnesine çıkacak.

Red Bull tarafından hayata geçirilen Anadolu Break Belgeseli ile temelleri atılan projede, Anadolu topraklarında asırlardır icra edilen halk oyunlarımız ile dünyada yükselişini sürdüren breakdansın figürleri modern bir koreografide bir araya gelecek.

Projenin Sanat Yönetmenliğini ünlü dans topluluğu Flying Steps’in kurucularından ve koreograf Kadir Memiş, müzik direktörlüğünü Berlin’de yaşayan besteci Nevzat Akpınar, müziklerin aranjörlüğünü ise yerli hip hop sahnesinin usta ‘beat-maker’ı Da Poet üstleniyor.

ccbudak

Ekim 2nd, 2015

No comments