Genel

AK Parti’de Tüzüğe Binali Yıldırım Ayarı: Genel Başkan Vekilliği Geliyor

AK Parti’de pazar günü yapılacak kongrede tüzük değişikliği yapılacak ve ‘genel başkan vekili’ makamı oluşturulacak. Bu koltuğa Başbakan Binali Yıldırım’ın oturması bekleniyor.

 

AK Parti‘nin 3. Olağanüstü Kongresi’nde yapılacak tüzük değişikliği ile Genel Başkan Vekilliği makamı getirilecek.

YENİ MAKAM: GENEL BAŞKAN VEKİLLİĞİ

AK Parti‘nin 21 Mayıs’ta gerçekleşecek 3. Olağanüstü Büyük Kongresi öncesinde, parti genel merkezinde Hayati Yazıcı başkanlığında “tüzük değişikliği” konusunda bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya, AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, Genel Başkan yardımcıları Mustafa Ataş ve Fatih Şahin ile AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat katıldı.

Toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Yazıcı, “Bazı ihtiyaç duyduğumuz düzenleme konuları var. Onların kimisini düzelteceğiz, kimisini bir yerden alıp bir yere aktaracağız. Böyle küçük çaplı bir şey. Genel başkan vekilliği prosedürü düzenleyeceğiz.” dedi.

Genel başkan vekilliği ihdas edeceklerini belirten Yazıcı, genel başkan yardımcılarının da tüzükte belirtilen sırada yer alacağını söyledi.

YILDIRIM, GENEL BAŞKAN VEKİLİ OLACAK

Böylece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın genel başkan seçilmesiyle beraber, Başbakan Binali Yıldırım da “Genel Başkan Vekili” olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan’daki anayasa halk oylaması sonrasında 2 Mayıs’ta düzenlenen törenle AK Parti‘ye üye olmuştu. Partili Cumhurbaşkanlığı dönüşümü adına atılan bu ilk somut adımın ardından 21 Mayıs’ta yapılacak olan AK Parti kongresinde Cumhurbaşkanı Erdoğan partinin genel başkanı olacak.

ccbudak

Mayıs 18th, 2017

No comments