Magazin

Ajda Pekkan: 17 yaşından beri yüreğimi titretecek biri çıkmadı

Ajda Pekkan: 17 yaşından beri yüreğimi titretecek biri çıkmadı

Ajda Pekkan, 17 yaşından beri yüreğini titretecek birinin çıkmadığını belirtti.
Süperstar Ajda Pekkan, ünlü şarkıcı Sinan Akçıl ve ünlü oyuncu Oktay Kaynarca ile bir araya geldiği programda 17 yaşından beri yüreğini titretecek birinin çıkmadığını söyledi.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisiyle ilk bölümden itibaren fenomen haline gelen Hızır Çakırbeyli karakterini canlandıran Oktay Kaynarca, Ajda Pekkan ile Sinan Akçıl’ı buluşturan program ‘Süper Cumartesi’ye konuk oldu. Kaynarca, renkli kişiliği ve söylediği türkülerle programa renk kattı.

KAYNARCA: OYUNCU AÇGÖZLÜDÜR

Sektöre oyuncu olarak girdiğini ama oyunculuğa konsantre olamadığını söyleyen Ajda Pekkan’ın “Oyuncular açgözlü müdür?” sorusu üzerine Oktay Kaynarca, “Evet, oyuncu açgözlüdür. Bizler her rolü oynamak isteriz. O rolü başkası daha güzel oynayınca kıskanırız. Siz de bir şarkıyı başkası daha iyi söylese kıskanmaz mısınız? ‘Keşke ben söyleseydim’ demiyor musunuz?” dedi.

“SEZEN’İ KISKANDIM”

Bunun üzerine Pekkan, şunları söyledi:

“Hayır, kıskanmıyorum. Çünkü herkes kendine göre yorum yapabiliyor, becerebiliyor. O yüzden de takdir edebiliyorum. Ama bir keresinde olmuştu, açıklıkla söyleyeyim mi? Sezen’de olmuştu. Canım Sezen’im benim. Biz birbirimizi kıskanırız ama severiz. Şöyle; yıllar önce Tanrı İstemezse’yi söylemişti. ‘Ah’ dedim, ‘Ben bu şarkıyı nasıl söylemedim?’ Sonra o da oldu ama samimiyetle söylüyorum. Kıskanıyordum ama öyle maraz bir kıskançlık değil. Bizimki şeker. Takdir ederek kıskanmak.”

“17 YAŞINDA AŞIK OLDUM”

Ocak ayında vefat eden Türkiye’nin ilk söz yazarı Fikret Şeneş’i de anan Ajda Pekkan, Oktay Kaynarca’nın “Aşıkken mi daha iyi şarkı söylüyorsunuz?” sorusu üzerine, “Canım Fikret Şeneş derdi ki ‘Kızım, sen bu şarkıları söylemek için söylüyorsun’. Beni yönlendirirdi. Söylerken duygum yoktu. Sonra bütün bunlar oluştu. Bunu aşkla özdeşleştirmek istemiyorum. Aşkın önce insanın kendi içinde olduğunu düşünüyorum. İnsan önce kendisini sevmezse, o insanın hiç kimseye faydasının olacağını sanmıyorum” dedi.

Bir kişinin birden fazla kez aşık olabileceğini de belirten Pekkan, “Yok bir kere diye bir şey yok. Bana hep sorarlar ‘Aşık olduğunuz, titrediğiniz biri olmadı mı?’ diye. Evet, olmuştur ama 17 yaşında” diye konuştu.

Programda Oktay Kaynarca’nın “Aldatmayı affeder misin?” diye sorması üzerine Ajda Pekkan, bu konunun sürekli her ortamda konuşulmasından sıkıldığını söyledi. Pekkan, “Bu konudan daralıyorum. Affedip affetmemek aldatmanın şekline bağlı. Ama aldatmak benim kafamda akut bir hadise değil. Aldatma nasıl yaşanmış önemli, gözle aldatmak farklı, düşünsel olarak farklı, fiziksel olarak ayrı. Ama insanın başına gelince farklı oluyor galiba” dedi.

“BAZI ŞARKILAR ADRESE GİDİYOR”

Sinan Akçıl ise, kavgalıyken daha iyi şarkı söylediğini dile getirdi. Aşk şarkılarının ünlü bestecisi Akçıl, kaç kez aşık olduğu sorusuna da, “Gerçekten aşık olduğumu sandığım ya da aşık olduğum zamanlar oldu. İnişli ve çıkışlı şarkılardan bunu anlayabilirsiniz. Aşık olduğum kadınlara yazdığım oldu ya da şarkıları üzerine alınanlar. Aynı gün 3 kadının ‘Bu şarkı benim’ diye çarpıştığını gördüm. Mesela öyle bir laf yazıyorsun ‘Benim sevgim göklere sığmadı’, tamam bana bu şarkı diye üstüne alıyor. Bazı şarkılar da adrese gidebiliyor” cevabını verdi.

ccbudak

Ekim 22nd, 2015

No comments