Genel

25 bin liralık vurgun yapıp, kebap yemeğe gitti; kolundaki dövmeden yakalandı

Adana’da bir eve girip 25 bin lira değerinde altın çaldığı ileri sürülen kadınlardan biri olaydan sonra gittiği kebapçıda koluna yazdırdığı kızının isminden teşhis edilerek yakalandı.

Adana‘da bir eve girip 25 bin lira değerinde altın çaldığı ileri sürülen kadınlardan biri koluna yazdırdığı kızının isminden teşhis edilerek yakalandı. Evi soyduktan sonra yanındakilerle Adana kebabı yemeye gittiği belirlenen kadın soyguncu, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

25 BİN LİRA DEĞERİNDE ALTIN ÇALINDI

Olay, Adana‘nın Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’ndeki Osman Koloğlu Apartmanında meydana geldi. İddiaya göre, Burçin Umay evine geldiğinde ikametinin kapı kilit göbeğinin patlatılarak içeri girilmek suretiyle 25 bin lira değerinde altının çalındığını gördü. Umay’ın başvurusu üzerine adrese giden polis, yaptığı inceleme sonrası hırsızları bulmak için çalışma başlattı. Ekipler, önce apartmanın etrafında ve apartmana gelen güzergahlar üzerindeki bütün güvenlik kameralarını tek tek inceledi.

HIRSIZLIĞI ADANA KEBABI YİYEREK KUTLADILAR

Polis, yaptığı güvenlik kamerası incelemesinde başörtülü 4 kadından şüphelendi. Kadınlar üzerinde yoğunlaşan polis, güvenlik kamerası görüntülerinden zanlıların Mersin‘in Tarsus ilçesinden Adana‘ya gelen ve daha önce de hırsızlık olaylarına karıştıkları ileri sürülen kadınlar olduğunu tespit etti. Polis, kadınların evi soyduktan sonra bir lokantaya giderek Adana kebabı yeyip hırsızlığı da kutladıklarını belirledi.

KOLUNDAKİ ‘CANSU’ İSMİNDEN KİMLİK TESPİTİ YAPILDI

Polis, hırsızları belirledikten sonra kimliklerini tespit etmek için çalışma başlattı. Ekipler, güvenlik kamerasını dikkatli incelediğinde bir kadının kolunda ‘Cansu” yazan dövme olduğunu belirledi. Polis Tarsus ilçesinde daha önce hırsızlık olayına karışmış Cansu ismindeki şahısları, çocuğu ya da annesinin ismi Cansu olanlara yönelik çalışma başlattı. Polisler, Leyla G. isimli bir kadının ‘Cansu’ isminde bir kızı olduğunu belirleyerek Tarsus‘a gidip kadını gözaltına aldı.

YANINDAKİLERİ TANIMADIĞINI SÖYLEDİ

Emniyete getirilen zanlı, başörtülü şahsın kendisinin olduğunu kabul etti ancak yanındakilerini tanımadığını ve hırsızlık yapmadığını söyledi. Polis, güvenlik kamerasını izletip iyice bakmasını istedi ancak yemek yediği, beraber gezdiği 3 kadını ısrarla tanımadığını tesadüfen beraber olduklarını söyledi. İfadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edilen kadın çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ccbudak

Haziran 14th, 2017

No comments